Podporujeme

Podporujeme

Jako zodpovědná společnost podporuje DSV aktivity některých lidí i sdružení.

Rolnička

DSV nově také od roku 2015 podporuje středisko Rolnička, které poskytuje již od roku 1993 služby dětem a dospělým s mentálním a kombinovaným postižením. Nákupem dárkových předmětů vyrobených ve zdejších dílnách přispíváme k dobré věci a takovýto dárek zaručeně potěší naše zákazníky víc než třeba luxusní pero. 

Více informací o Rolničce na http://www.rolnicka.cz/

Domov Magnolie v Ostravě

Z jednorázové akce pro Domov Magnolie v Ostravě, která proběhla pod záštitou Hestie, se zrodila smysluplná dlouhodobá spolupráce. Dobrovolníci z pobočky v Ostravě - Mošnově pravidelně pomáhají nejen se zahradními pracemi v rozlehlé zahradě, ale i uvnitř budovy Domova se vším s čím je zrovna potřeba.

Hestia

Na začátku roku 2014 jsme započali spolupráci s neziskovou organizací Hestia, která má více než dvacetileté zkušenosti v oblasti dobrovolnictví a svou prací cílí na dobrovolníky jednotlivce, ale i firmy, neziskové organizace, kterým pomáhá při vyhledávání dobrovolníků a stává se také jakýmsi prostředníkem mezi tržním a neziskovým sektorem. Díky této spolupráci se nám podařilo dále rozvíjet myšlenku firemního dobrovolnictví a zužitkovat své zkušenosti pro další samostatné aktivity.

Každý zaměstnanec DSV má nárok být jednou ročně uvolněn na práci pro neziskovou organizaci. Tento den je mu hrazen standardně jako by byl v zaměstnání. Hlavní filosofií firemního dobrovolnictví je nezištně pomoci, tam, kde to potřebují.

Květen 2014: první dobrovolnická akce pod záštitou Hestie proběhla v Prokopském údolí

Říjen 2014: k dobrovolnickým aktivitám se přidaly také pobočky Olomouc a Ostravě - Mošnově. Podařilo se tak souběžně zrealizovat tři dobrovolnické akce pro Jiku Olomouc, Magnolii Ostrava a Stadion mládeže na Kotlářce v Praze.

Duben 2015: opět se uskutečnily tři dobrovolnické akce na třech pobočkách a to pro Charitu Olomouc, Olivova léčebnu v Praze a opět pro Domov Magnolie v Ostravě. Zde již byla dohodnuta samostatná spolupráce bez pomoci Hestie.

Říjen 2015: proběhly dvě dobrovolnické akce pro Domov Magnolie v Ostravě, kde již spolupracujeme bez zprostředkování Hestie, a v Rodinném centru Olivka v Olomouci.

Více informací o této neziskové organizaci naleznete na www.hest.cz

člověk v tísni

V roce 2013 navázali DSV spolupráci s neziskovou organizací Člověk v tísni. Na jaře DSV dalo k dispozici svůj distribuční systém pro přepravu úklidových prostředků pro oblasti postižené povodněmi. Koncem roku pak byla uspořádána sbírka mezi zaměstnanci a zdvojnásobenou částku pak DSV poslalo na pomoc Filipínám, které byly zasaženy ničivým hurikánem.

Dobrovolnické centrum Motol

DSV Road, a.s. dlouhodobě spolupracovalo s Dobrovolnickým centrem v Motole. Hlavní náplní centra je zpříjemnit pobyt pacientů v nemocnici a tím významně pomoci k duševní pohodě a rychlejšímu uzdravení. Kromě jiného jsme se podíleli na těchto akcích:

  • malování na stěnu,
  • zprostředkování hudebního vystoupení Dubnička a Lahoda na dětském oddělení,
  • happening ve Žlutých lázních na podporu dobrovolnictví,
  • účast na Dětském dnu, Mikulášské nadílce a Velikonočních trzích….

A tím rozhodně nekončíme, naopak, jedeme dál!!

http://www.dcmotol.cz/cs/chci-podporit/kdo-nas-podporuje/

Srdce pro děti

Již po několikáté proběhl v polovině prosince sbírkový benefiční galavečer deníku Blesk, sdružení Život dětem a TV Prima s názvem Srdce pro děti. Sdružení Život dětem vybrané finanční prostředky využívá k zakoupení zdravotnické a přístrojové techniky a dalšího potřebného vybavení do prostor dětských oddělení nemocnic, dětských domovů i ústavů pro handicapované děti. Společnost DSV Road a.s. se rozhodla připojit a pomoc dětem, které trpí nemocí tzv. „motýlích křídel“

http://www.zivotdetem.cz/podekovani/podekovani-darcum/2011.php

Kapka naděje

Nadační fond Kapka naděje pomáhá dětem s poruchou krvetvorby. Naše spolupráce začala čistě náhodně v roce 2011, kdy se na nás NF obrátil s prosbou o přepravu menší zásilky do jedné z nemocnic. Žádali o co nejlevnější variantu. Přepravu jsme zajistili zcela zdarma a zároveň jsme vybídli NF, že příště již není nutné tápat ve tmách při hledání dopravce a mohou se obrátit rovnou na nás. Tak se i stalo. Za tu dobu jsme již zrealizovali několik přeprav a asi není třeba dodávat, že všechny zdarma a s úsměvem a ochotou ze strany našich řidičů. Se spoluprací počítáme i do budoucna.

Leoš Lacina

Vrcholový sportovec Leoš je tělesně postižený a je upoutaný 17 let na invalidní vozík. Je ale velký bojovník a 7 let hraje paralympijský sport zvaný Boccia (úprava hry petanque pro těžce tělesně postižené vozíčkáře). Je druhým nejlepším boccistou ČR, dvojnásobným neúspěšnějším sportovcem roku 2010 a 2011, mnohonásobný úspěšný reprezentant České Republiky. Na Světovém poháru 2011v Severním Irsku se umístil se svým spoluhráčem Radkem Procházkou na 3. místě a nominovali se tak na Letní paralympijské hry 2012 v Londýně (dále LPH), kam se nominuje jen nejlepších 7 párů světa + pár z pořadatelské země. Leoš si tak splnil velký sportovní sen. Rád by si ale splnil ten největší sen každého sportovce. Na paralympiádě v Londýně uspět a získat medaili. Svými úspěchy Leoš dokazuje, že má na paralympijské stupně vítězů. Musí se však maximálně připravit. Leoši Lacinovi nabídl odvoz na zbývající soustředění před paralympiádou jeden z největších světových dopravců, firma DSV, která jej dopravila na týdenní tréninkové bloky a zajistila mu odvoz na letiště, odkud poletí reprezentovat ČR do Londýna. Společnost DSV mu navíc poskytla peněžitý dar na vybavení na Paralympijské hry v hodnotě 5 000 Kč.

http://poslitodal.impuls.cz/leos-lacina-sportovni-priprava-na-lph-2012.html

Jahoda

Nezisková organizace Jahoda pomáhá ohroženým a sociálně znevýhodněným dětem s důrazem na prevenci. Po konferenci o firemních dobrovolnictví se na nás organizace obrátila s prosbou o jednorázovou pomoc při zajištění odvozu starých knih spojeném s brigádou dětí. K realizaci došlo ke konci června 2012. Děti s nadšením naložily celou dodávku DSV a pomohly samozřejmě i s vykládkou. Část utržených peněz použila organizace pro realizaci dalších projektů, část si rozdělily děti, aby se naučily hospodařit s penězi a uvědomily si, že bez práce nejsou koláče.

Sbírka pro psí útulky

Zaměstnanci DSV Road, a.s. myslí i na čtyřnohé přátele. Stalo se již téměř tradicí upořádat ke konci roku sbírku pro některých z menších útulků pro psy a kočky. Vybíráme nejen peníze, ale především staré deky, hračky, piškoty a jiné laskominy. V roce 2011 to byl DOGPOINT v minulých letech například útulek v Tróji.

Sokol Dobrovíz

DSV navázalo spolupráci s TJ Sokol Dobrovíz, aby podpořilo sportovní aktivity a rozvoj mládeže. http://www.sokoldobroviz.cz/

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna