Zpřísnění bezpečnostních kontrol při odbavení zboží na pražském letišti

Zpřísnění bezpečnostních kontrol při odbavení zboží na pražském letišti

Druhý lednový týden proběhl audit bezpečnostní kontroly odbavování zboží v terminálu Menzies Aviation na letišti Václava Havla. Cargo terminál Menzies odbavuje zásilky pro letecké společnosti British Airways, Emirates, Lufthansa, Air France, KLM, Turkish Airlines a další.

Úřad pro civilní letectví vyvolal zásadní a velmi přísné změny, které se začaly dodržovat s okamžitou platností. Sebemenší tmavé skvrny na obrazovce rentgenového přístroje nyní znamenají odmítnutí zboží k letecké přepravě. Týká se to více než 60% veškerého odbavovaného zboží. Odmítnuté zboží musí být naším zaměstnancem otevřeno a následně dojde ke kontrole alternativním způsobem – fyzická kontrola pohledem. Často to znamená vyjmutí veškerého obsahu a opětovné zabalení.

Tato situace v těchto dnech bohužel velmi komplikuje průběh letecké přepravy zboží i našich zákazníků. Vzhledem k velkému množství nahromaděnému zboží čekající na bezpečnostní kontrolu, k pomalým alternativním kontrolám, rozebírání palet na jednotlivé kartony, případnému otevíraní jednotlivých kartonů, dochází ke zpožďování všech přeprav. Některé druhy balení není možné otevřít a nechat zkontrolovat, proto se snažíme aktivně hledat jiná řešení, což znamená zajištění bezpečnostní kontroly na jiném letišti.

Věříme, že tato situace se v co nejkratší době stabilizuje. O případných novinkách vás budeme dále informovat.

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna