V Olomouci a Ostravě šli jsme do toho po hlavě

V Olomouci a Ostravě šli jsme do toho po hlavě

Dobrovolnické dny v olomouckém centru Jika a ostravském domově seniorů Magnolia sklidily samé pozitivní reakce.

Tříčlenná skupina olomouckých dobrovolníků se nezalekla ani vymalování 170 m2, které na ně čekalo, místo původních 70 m2. Olomoucká pobočka se do projektu firemního dobrovolnictví  v rámci DSV aktivně přihlásila sama a pracovní nadšení z olomouckých kolegů přímo sršelo na první pohled, jak je ostatně vidět i z fotografií. Pánové vymalovali učebnu a chodby v olomouckém dobrovolnickém centru Jika, nezastavili se ani na oběd, aby všechno stihli. DSV přispělo i na nákup štětců a barev částkou 2000 Kč. Jika byla z práce našich kolegů nadšená a umístili na své stránky krátký článek coby poděkování za jejich heroický výkon. :-)

http://www.jikadobrovol.cz/home/?nid=10373-firemni-dobrovolnictvi-pomoc-z-dsv-road-a-s.html

V ostravském domově seniorů Magnolia čelila skupina dobrovolníků statečně nepřízni počasí. Teploměr ukazoval 10 stupňů a hustý déšť bičoval od rána zahradu, kde se mělo celý den pracovat. Nakonec dobrovolníci natírali futra u dveří, vyklízeli sklad, a když odpoledne déšť zeslábl, pustili se i do plánovaného úklidu zahrady. Všechna práce se ale i tak nestihla, a proto kolegové nabídli pomoc i ve svém volném čase, aby se všechny podzimní práce dokončily. Atmosféra byla i přes to skvělá. Pro všechny zúčastněné to bylo příjemné odreagování, vybočení z pracovního stereotypu a mnohým to rozsvítilo řadu následujících dnů.  

Ač bylo počasí ten den proti nám, pršelo, byla zima a vítr severák, přesto mám z této akce velmi dobrý pocit. Doufám, že naše pomoc zpříjemnila obyvatelům a personálu Domova Magnolia každodenní práci a pobyt v tomto zařízení. Určitě bych se zúčastnila další podobné aktivity,"  hodnotí dobrovolnickou akci Eva Dudkevičová  z pobočky v Mošnově.  

„Rozhodně jsme se nenudili. :-) Práce bylo hodně. Kdyby bylo pěkně, tak jsem tam zřejmě ještě dnes. Večer jsem byl pěkně unavený. Nebyl žádný problém. Vedoucí byl příjemný a dalo se s ním dobře bavit. Pracoval s námi během celého dne, tak jsem se dozvěděl i jak to tam chodí," uzavírá Jan Pavlas z pobočky v Mošnově.

Související galerie

Dobrovolnické dny v Olomouci a Ostravě

Dobrovolnické dny ...

Na konci října proběhly další dobrovolnické dny tentokrát v Olomouci a Ostravě. Kolegové se nezalekli ani spousty práce ...

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna