Už žádné prázdné pneumatiky

Už žádné prázdné pneumatiky

Společnost DSV se stane prvním přepravcem v Evropě, který začíná používat pneumatiky plněné tekutinou Ultraseal  - stejně jako NASA a americké námořnictvo. Nespornou výhodu používání takto upravených pneumatik je fakt, že snižují riziko poškození  nebo propíchnutí o 90%.

„Ročně jsme průměrně zaznamenali okolo 2 000 incidentů s poničenými pneumatikami, což mělo často za následek problémy s pozdním doručením zásilek a také zbytečné finanční ztráty," říká Flemming Steiness, zodpovědný za korporátní vozový park v DSV. Uvádí, že vyměnit jednu pneumatiku v případě jejího poškození na francouzských dálnicích stojí 1 500 EUR. Proto se používání Ultrasealu a výměna pneumatiky jednou za pět let jeví jako jasná volba. Dalším bonusem je snížení teploty pneumatik během jízdy o 25%, čímž se prodlužuje jejich životnost a také se snižuje spotřeba paliva díky konstantnímu a optimálnímu tlaku.

A jak to tedy přesně funguje? Tekutina zatmelí pneumatiku v momentě, kdy dojde k jejímu propíchnutí, takže její funkčnost není nikterak ohrožena. Výrobce popisuje, jak americká armáda testovala Ultraseal vystřelením kulky do pneumatiky automobilu. Posléze autem ujeli 30 km do vojenského výcvikového tábora, aniž by pneumatika viditelně ušla.

„My jsme spokojení, zákazníci jsou spokojení a také životní prostředí bude ušetřeno zbytečné zátěže. Používání této technologie pro silniční přepravu je přelomové a těší nás, že jsme první v Evropě," říká Flemming  Steinnes, který také zajistil práva pro distribuci Ultraseal v Evropě. Největší prioritou nyní bude takto vybavit nejnovější návěsy v současné flotile a všechny nové návěsy v budoucnosti. Ultraseal je široce používaný  v amerických společnostech  jako U.S. Postal Service, Pacific Bell a také NASA, která používá Ultraseal pro trénink přistání na měsíci v Nevadské poušti, kde ostny kaktusů představují velkou zatěžkávací zkouškou.:-)


„V DSV klademe důraz na inovaci a používání nových technologií obecně  a Česká republika není v rámci celého koncernu výjimkou. Disponujeme návěsy, které budou těmito hi-tech pneumatikami vybaveny," říká generální ředitel společnosti DSV Road v Česku, Petr Chocholatý.

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna