Unikátní vozidla z 2. světové války se po 70 letech vrátila na silnici

Unikátní vozidla z 2. světové války se po 70 letech vrátila na silnici

Bjarne Madsen sbírá vozidla z druhé světové války, která pocházejí ze všech koutů Evropy. Jeho sbírka se skládá z děl, džípů, nákladních a bojových vozidel a mnoha dalších historických rarit. Některá z nich sehrála podle Bjarna stěžejní roli ve výsledku druhé světové války.

Bjarne a další nadšenci z Baker Company vdechli starým vojenským vozidlům díky důkladné renovaci nový život. Exponáty, které prošly jejich rukama, jsou k vidění na výstavách anebo v muzeích. Přepravit vozidla, která nebyla na silnicích viděna více než 70 let, není zrovna jednoduchým úkolem. Je to v podstatě “skládačka”, kdy všechny dílky musí do sebe zapadnout ve správný čas. Tým norského DSV se důkladně připravoval na speciální “logistickou operaci”, pro niž bylo nutné efektivně zkoordinovat mimo jiné teleskopické jeřáby, proclení, precizní zabezpečení nákladu a to vše stihnout v šibeničných termínech.

Když Bjarne a jeho přítel Tomas narazili na unikátní GMC vozidlo v Norsku, dostali tip, že DSV by mohlo být tím správným logistickým partnerem pro přepravu takového skvostu. Bjarne kontaktoval DSV a kolegové z norského DSV řekli okamžitě ano. Ačkoliv byla tato přeprava beze sporu nestandardní a obtížná, pro tým DSV to představovalo výzvu, ale zároveň i zábavu.

Spolupráci s norským DSV si Bjarne Madsen velmi pochvaloval. Když proto první zásilka bezpečně doputovala na místo určení, Bjarne objednal u DSV další přepravy historických bojových vozidel na trasách z Norska do Dánska, z Atén do Dánska mířil vzácný veterán a stejně tak další vozidlo vyrazilo z Cambridge do Chicaga.

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna