DSV zahájí testovací provoz vozidla na elektrický pohon

DSV zahájí testovací provoz vozidla na elektrický pohon

Společnost DSV získala grant od německého ministra dopravy na testování provozu vozidla jezdícího čistě na elektrickou energii v německém Kolíně nad Rýnem.

V srpnu 2016 dojde k zahájení testovacího provozu distribučního vozidla poháněného elektrickou energií, které bude doručovat zboží pro do prodejen drogistického řetězce dm-drogerie.

Dm-drogerie je dlouholetým zákazníkem DSV a také vůbec jedním z největších globálních klientů DSV Road. Udržitelnost rozvoje je společným cílem obou společností. Testovací vozidlo  je schopno ujet 200 km na jedno nabití. Jedná se o přepravu bez produkce jakýchkoliv škodlivých, emisí, tichou a vhodnou pro “last mile” doručení v hustém městském provozu.

Německé spolkové ministerstvo dopravy a digitální infrastruktury garantuje finanční pomoc pro vybudování infrastruktury jako jsou např. dobíjecí stanice v celkové výši 7.1 mil. EUR. Díky spolufinancování by mohly všechny investice v elektromobilitě dosáhnout až 17 mil EUR.

Kolegové z německého DSV Road mají samozřejmě radost, že obdrželi tento grant. Generální ředitel DSV Road v Německu, Peter Fog-Petersen (na fotografii vpravo) převzal grant osobně od ministra Alexandra Dobrindta.

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna