Díky Libereckým strojírnám a  DSV bude na olympiádě čerstvé pečivo

Díky Libereckým strojírnám a  DSV bude na olympiádě čerstvé pečivo

Češi zabodovali v Soči ještě před zahájením olympijských her. V letošním roce zvítězily Liberecké strojírny ve výběrovém řízení na dodávku velkokapacitní linky na výrobu pečiva. Přepravu v těchto dnech zajišťuje společnost DSV Road. Na cestě do Ruska je devět kamionů, které vezou nejmodernější zařízení na výrobu speciálního pečiva – batonů a gorbulek, na kterých si za pár měsíců budou pochutnávat účastníci i návštěvníci olympiády.

Úspěch ve výběrovém řízení jen potvrdil, že Liberecké strojírny patří k předním dodavatelům pekařského zařízení nejen v České republice, ale i v zahraničí. Největší pekárny v Soči si vybraly libereckou firmu nejen na základě ceny, ale také proto, že její zařízení pozvedne kvalitu pekařských výrobků a zároveň zvýší efektivitu výroby.

Nakládka proběhla kromě Liberce i na dalších dvou místech v České republice u subdodavatelů Libereckých strojíren. DSV přistavilo 9 kamionů, do kterých se postupně naložily všechny součásti zařízení, aby se s nákladem vydaly na dlouhou cestu na východ do dějiště olympijských her.

Přeprava do Ruska má vždy svá specifika. Například v tomto případě jsme museli počítat s tím, že do Soči se nelze dostat po souši. Průjezdový tunel je tu uzavřený pro veškeré kamiony, které tak musí nejprve jet do Norossijska, kde čekají na trajekt. Není výjimkou, že na naložení čekají i několik dní, protože moře je v tomto období neklidné a trajekty vyplouvají méně často,“ komentuje náročnou práci dopravců Karel Kváč, obchodní ředitel DSV.

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna