Seminář Near Sourcing se zaměřil na Turecko, Maroko a Tunisko

Seminář Near Sourcing se zaměřil na Turecko, Maroko a Tunisko

První červnový čtvrtek jsme se v DSV zaměřili na problematiku "Near Sourcing" a uspořádali na Občanské Plovárně v Praze odborný seminář na toto téma.

A co vlastně přesně znamená pojem Near Sourcing? Je tím míněna výroba zboží, která je blíže místu konečné spotřeby. Tuto tendenci posiluje rostoucí cena práce v Asii, snaha o snížení cen přepravních nákladů a také časová úspora. Fakt, který také nelze opomenout, je i větší  šetrnost vůči životnímu prostředí.

„Téma semináře jsme zvolili tak, aby korespondovalo se současným trendem, kdy se mění toky zboží, dochází k odklonu a přesouvání výroby z Dálného východu blíže k Evropě nebo USA,"  říká obchodní a marketingový ředitel DSV Road, Karel Kváč. „Na tuto změnu musí samozřejmě reagovat i přepravci, my do těchto destinací dopravu standardně nabízíme a nemáme problém ani se zajištěním specifických zásilek," dodává Karel Kváč.

Na programu semináře se podílela i divize Air&Sea, takže téma bylo kompletně pokryto i co se týče námořní i letecké přepravy. Nechybělo ani odlehčení v podobě závěrečné prezentace cestovatelky Marie Klementové, která se s námi podělila o informace a zážitky z Turecka a Maroka.

Účastníci semináře se pak dobře bavili při vystoupení břišních tanečnic za doprovodu bubeníka. Odvážlivci se mohli následně rozhýbat při minikurzu orientálního tance. Ten, kdo tanci neholduje, mohl zkusit své štěstí při hře pokeru nebo rulety. K dokreslení atmosféry Orientu přispěl i tematický raut a venkovní arabský koutek.

Návštěvníci si pochvalovali nejen vysokou odbornou úroveň semináře, ale i zábavnou část večera a celkově příjemné neformální pojetí celé akce.

Více informací naleznete v prezentacích ze semináře, které si  můžete vyžádat na e-mailu sarka.balounova@cz.dsv.com

Související galerie

Seminář Near Sourcing

Seminář Near Sourc...

První červnový čtvrtek jsme se v DSV zaměřili na problematiku „Near Sourcing" a uspořádali na Občanské Plovárně v Praze ...

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna