Přepravili jsme velmi vzácný náklad z dánské zoo

Přepravili jsme velmi vzácný náklad z dánské zoo

Deset vzácných mláďat kajmanů černých cestovalo s DSV při konstatní teplotě 25 °C z Dánska do Arizony ve Spojených státech. Kajmany darovala dánská Aalborg Zoo Herpetologické společnosti ve Phoenixu.

"Tito plazi jsou pro nás velmi důležití a pro jejich transport bylo rozhodující, aby byli přepravováni za správných podmínek. S DSV jsme úzce spolupracovali při mnoha předchozích příležitostech. DSV nám garantovalo zajištění správné teploty v každé fázi cesty a poskytovalo nám průběžné informace," říká Rikke Kruse Nielsen, vedoucí zoolog v Aalborg Zoo.

V minulosti DSV přepravilo pro Aalborg Zoo medvěda ledního nebo pandu červenou.

Jak udržet chladnokrevné živočichy v teple

Nejlepší způsob, jak kajmany transportovat, je v trubici s větracími otvory. To jim totiž zabránilo otáčet se a nebyli tak vystaveni zbytečnému stresu. Nakonec nebylo ani potřeba použít sedativa. Aalborg Zoo mělo pro transport připravené zvláštní kontejnery zkonstruované dle specifikace poskytnuté DSV.

Kontejnery byly pro udržení správné teploty opatřeny tepelnou izolací, posléze vloženy do předehřátého vozidla a dovezeny do vyhřáté místnosti na letišti. Zvláštní vyhřívaná auta pak dopravila kajmany do nákladového prostoru letadla, který byl také předem vyhřátý.
Při příletu do Arizony byla venkovní teplota pro kajmany již mnohem příznivější.

První kajmani černí odchovaní v zajetí

Když se kajmani černí vylíhli v Aalborg Zoo v květnu 2013, respektive v srpnu 2015, byla to bez nadsázky celosvětová senzace, protože se vůbec poprvé podařilo v zajetí odchovat tento živočišný druh.

Kajman černý je jeden z největších členů rodiny Alligatoridae, který se vyskytuje v povodí řeky Amazonky a dosahuje velikosti kolem 5 metrů. Ačkoliv se nachází na absolutním vrcholu potravního řetězce, patří mezi ohrožené druhy a to kvůli velké poptávce po jeho krásné tmavé kůži. Aalborg Zoo daruje kajmany černé do jiných zoologických zahrad jako součást chovného programu s cílem zajistit jejich přežití.


Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna