Pomáháme Nepálu

Pomáháme Nepálu

DSV finančně podpořilo humanitární pomoc mířící do Nepálu poničeného dvěma silnými zemětřeseními. Celková vybraná částka se vyšplhala na úžasných  150 000 Kč.

„Nemohli jsme být lhostejní k osudům tisíců lidí, které potkalo takovéto neštěstí, ztratili své nejbližší, přišli o střechu nad hlavou, nemají přístup k pitné vodě a nemají co jíst. Rozhodli jsme se proto Nepálu finančně pomoci a doufáme, že vybrané peníze budou alespoň malou injekcí a pomohou tam, kde je potřeba,"  říká generální ředitel společnosti DSV Road, Petr Chocholatý.

Finance putují přímo „z kasy" DSV Česká republika a také z finanční sbírky vyhlášené mezi zaměstnanci DSV. Vybrané peníze byly zaslány na konto neziskové organizace Člověk v tísni, která do zasažené oblasti vyslala tým složený z devíti zahraničních pracovníků a patnácti místních zaměstnanců. Dary budou využity především na vybudování provizorních přístřeší a zajištění zázemí pro rodiny, které přišly o střechu nad hlavou.

„Lidé vysoko v horách jsou na drsný život zvyklí a jsou velmi soběstační, ale největším problémem pro ně je, že zemětřesení a následné otřesy poničily jejich domy, školy a zásobárny jídla a úrody. Zemětřesení také zničilo mosty a způsobilo sesuvy půdy, které je odřízly od tradičních trhů, kde dokupovali potraviny a další zásoby," říká Denisa Bultasová z organizace Člověk v tísni, koordinátorka mise v Nepálu.

Reportáž o aktuální situaci si můžete přečíst zde

http://www.clovekvtisni.cz/cs/clanky/clovek-v-tisni-dopravuje-vrtulnikem-material-na-provizorni-pristresi-stovkam-nepalskych-rodin-odriznutym-v-horskych-vesnicich

Související galerie

Pomáháme Nepálu

Pomáháme Nepálu

DSV finančně podpořilo humanitární pomoc mířící do Nepálu poničeného dvěma silnými zemětřeseními. Celková vybraná částka...

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna