Otevřeli jsme další ročník firemního dobrovolnictví

Otevřeli jsme další ročník firemního dobrovolnictví

A jak jinak pojmout zahájení již 3. ročníku firemního dobrovolnictví v DSV než dalšími prospěšnými dobrovolnickými akcemi?  Zaměstnanci DSV z poboček v Mošnově a Olomouci se ve středu 13. dubna neohroženě vrhli do zápasu s hordami neodklizeného listí a se zašlým zábradlím, které nutně potřebovalo renovaci. 

V ostravské Magnolii, se kterou DSV navázalo spolupráci na podzim 2014, to v předvečer plánovaného generálního úklidu zahrady nevypadalo, že by se podařilo prolomit smolnou šňůru propršených dobrovolnických dnů. Nicméně následující den se počasí umoudřilo a tým dobrovolníků  se s vervou pustil do hrabání podzimního listí, které se nestihlo do té doby uklidit. Práce byla pořádná dřina, pod listím byly navíc ukryty „poklady“ v podobě nevytříděného odpadu  - plasty, štěrk, dlažba, které byly patřičně zrecyklovány. Nehezké zákoutí zahrady se během pěti hodin intenzivní jarní očisty proměnilo v útulný prostor vhodný pro zatravnění a relaxaci.

Naši dobrovolníci nasadili strojové tempo, a tak zbyl ještě čas na odklizení zvlhlého a ztěžklého mechu z přístřešku, na chemické ošetření chodníku a vynesení zazimovaných květináčů. Byl to nádherný den se sluncem v obličeji a v zádech, někteří se tak dokonce stihli i opálit a hlavně všechny zúčastněné hřálo u srdce, že byli skutečně k užitku.

Je bohužel smutný fakt, že Magnolie čelí nejisté budoucnosti z důvodu zkrácených dotací a povinné rekonstrukci sociálních zařízení, na kterou nejsou potřebné finance. O to víc potěší nezištná pomoc ze strany dobrovolníků DSV, kteří rádi podají pomocnou ruku. Jako poděkování Magnolie na svých webových stránkách zveřejnila DSV na seznamu organizací, které ji podporují.  Odkaz na web zde

Ani dobrovolníci v Olomouci nezaháleli a zanechali po sobě stopu v rodinném centru Olivka, kde pomáhali již na podzim. Pánové nepodcenili přípravu a pro plánované smirkování zábradlí si přinesli i vlastní brusku, aby jim šla práce od ruky rychleji. Když byla tato fáze hotová, byla na řadě konzultace barvy laku a pak následovalo vlastní natírání. Jako přídavek pak ještě obrousili a natřeli sklepní dřevěná dvířka i s rámem. Počasí se také vydařilo, zkrátka pohodový den, který si dobrovolníci užili i s vědomím, že Olivkám pomohli. Mezi řádky už víme, že tam jsou na smirkování nachystány dřevěné schody pro další dobrovolnickou akci.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout momentky z obou dobrovolnických akcí.

Související galerie

Otevíráme další ročník firemního dobrovolnictví

Otevíráme další ro...

Zaměstnanci z poboček DSV v Mošnově a Olomouci se opět zapojili do dobrovolnických akcí v domově seniorů Magnolia v Ostr...

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna