Nezapomněli jste na cargo pojištění?

Nezapomněli jste na cargo pojištění?

V souvislosti s nedávnou havárií lodi MOL Comfort vyvstává opět na povrch otázka cargo pojištění zboží a krytí při tzv. společné havárii  (General average)

Loď MOL Comfort se při plavbě ze Singapuru do přístavu Jeddah z dosud nejasných  příčin rozlomila na dvě části. Po několikadenní plavbě torza jednu část lodi polkly plameny, druhá část lodi se potopila společně s cca 1700 kontejnery se zbožím.

Při událostech jako je požár nebo poškozeni lodi, ale i jen banální najetí lodi na mělčinu má majitel (provozovatel) lodi možnost vyhlásit dle námořního práva tzv. společnou havárii (odborně General Average), kdy se vzniklé škody nebo vícenáklady za záchranu lodi rovnoměrně rozdělí mezi všechny majitele přepravovaného zboží na lodi. Výsledná částka přepočtená na zákazníka (resp. na 1 kontejner) se v některých případech může rovnat mnohonásobku hodnoty přepravovaného zboží. Přestože podobné události nejsou časté, lze možná rizika eliminovat pojištěním vaší zásilky (cargo pojištění). 

Cargo pojištění, které v rámci svého servisu nabízí společnost DSV Air&Sea, se mimo klasických případů jako je poškození nebo zcizení zboží vztahuje i na společnou havárii a možná rizika spojená s výše uvedenými případy. Prostřednictvím samostatné pobočky DSV Insurance zajišťujeme svým zákazníkům účinné a cenově výhodné cargo pojištění, které plně kryje vícenáklady plynoucí ze společné havárie.

Pro doplnění nebo více informací kontaktujte oddělení námořních přeprav Divize DSV Air&Sea.

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna