Nadnárodní logistická společnost  DSV A/S  koupila svého rivala UTi Worldwide Inc.

Nadnárodní logistická společnost  DSV A/S  koupila svého rivala UTi Worldwide Inc.

Společnost DSV A/S oficiálně dokončila koupi UTi Worldwide Inc.  Kupní transakci předcházel finální souhlas akcionářů UTi a úřadů pro ochranu hospodářské soutěže v Jihoafrické republice. Díky spojení společností se DSV stane čtvrtou největší zasilatelskou společností na světě a významně tak posílí svou globální pozici. Hodnota této obchodní transakce je přibližně 1,35 mld. USD.

UTi je původem americká logistická společnost, která působí na trzích v 58 zemích a má 21 000 zaměstnanců. Spojení DSV a UTi vytváří jednu z nejsilnějších světových logistických sítí. „Jsme pyšní, že můžeme přivítat zákazníky a zaměstnance UTi  v DSV. Nepochybuji o tom, že spojení společností je zárukou úspěchu.  Tímto strategickým krokem získáme nové zajímavé příležitosti, jak pro naše zákazníky, tak i zaměstnance. V současné době začínáme s integračním procesem. Nicméně naši nejvyšší prioritou je udržet si vysokou úroveň služeb, na kterou jsou naši zákazníci zvyklí," říká Jens Bjørn Andersen, CEO DSV A/S.

Díky této obchodní transakci vzrostou tržby DSV přibližně o 50%. DSV zejména posílí svou pozici na globálním trhu leteckých a námořních přeprav, což jí přinese šesté a sedmé místo na světě v pomyslném žebříčku leteckých a námořních přeprav.  Akvizice dále přispěje k lepšímu postavení DSV na trhu v oblasti  kontraktní logistiky a k další expanzi v oblasti silniční přepravy v Evropě, Severní Americe, Africe a Asii. V neposlední řadě DSV posílí své odborné znalosti a pozice v odvětvích jako je automobilový průmysl, zdravotnictví, farmacie, energetický průmysl atd.

DSV v číslech po integraci UTi:

  • Více než 40 000 zaměstnanců
  • Působení ve více než 80 zemích světa
  • Více než 1 000 kanceláří a logistických center
  • 4,7 mil. m2 skladovacích prostor
Dokud nebude integrace společností dokončená, budou DSV a UTi působit na trhu jako dvě samostatné entity. V budoucnu však budou jejich obchodní aktivity sloučeny pod značkou DSV. Pro zákazníky obou společností se v současnosti nic nemění a i nadále se mohou obracet na své kontaktní osoby, tak jako tomu bylo doposud.

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna