Letecký charter Ostrava - Chicago

Letecký charter Ostrava - Chicago

Když jsme na přelomu března a dubna obdrželi poptávku na letecký charter z České republiky do USA, netušili jsme, jak nelehký úkol máme před sebou. V té chvíli jsme měli k dispozici pouze předběžné informace jak o zásilce, tak o termínech.

Jednalo se o přepravu dynamometru. Zařízení, jehož celková váha včetně balení byla odhadnuta na necelých 65 tun, 135 m3. S výrobcem jsme museli navrhnout vhodné balení pro leteckou přepravu, což se ukázalo jako jeden z nejtěžších úkolů. Dynamometr musel být rozmontován na několik částí. Dva nejtěžší kusy vážily úctyhodných 20 tun, resp. 16 tun. Nejdelší kus pak měřil bez mála 10 metrů.  Maximální váhy a rozměry pro jednotlivé kusy byly klíčové pro výběr typu letadla. Nedodržení limitů stanovených leteckou společností by znamenalo nutnost použití dvou letadel, nebo jednoho vysokokapacitního An124.

Dalším faktorem byl čas. Letadlo i další technika byly objednány v době, kdy zásilka ještě nebyla kompletně zabalena. Konkrétně se čekalo na již zmiňované dva nejtěžší a nejrizikovější kusy. Načasovat jednotlivé úkony tak, aby vše proběhlo tzv. just In time, bylo velice náročné. Nakonec se nám podařilo zásilku letecky přepravit nejekonomičtějším způsobem, tedy jedním letadlem typu Boeing 747 freighter a doručit na místo určení v požadovaném termínu.

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna