DSV - velká malá společnost

DSV - velká malá společnost

Díky spojení s UTi se DSV stalo čtvrtou největší logistickou společností na světě. Nicméně i přes svoji globální působnost si obě firmy udržely firemní kulturu malých společností. Jak se tento přístup projevuje v praxi, vysvětlují Roger MacFarlane, předseda představenstva UTi Worldwide Inc., a Kurt Larsen, předseda představenstva DSV A/S.

Úspěšná integrace společností byla vždy v historii DSV osvědčenou strategií růstu. Po prvotních jednáních s UTi, která zkrachovala v prosinci 2014, došlo k jejich obnovení na začátku září 2015 a jejich výsledkem bylo oznámení dohody o koupi společnosti 9. října 2015. K vlastnímu uzavření akvizice došlo 22. ledna 2016.

Nové trhy a nové dovednosti

Kurs Larsen, předseda představenstva DSV, poznamenává, že tržby DSV v důsledku akvizice vzrostou o více než 50 % a DSV se stane silnou společností  i v zemích, kde má v současnosti slabou pozici: „UTi má dobré zázemí v USA a mnoha lokalitách jako je například Izrael, Egypt, Jižní Amerika a v Jihoafrické republice. Zaměstnanci UTi také disponují zkušenostmi a odbornými znalostmi z oblasti leteckých a námořních přeprav a také kontraktní logistiky, což je pro DSV důležitým benefitem."  

Jsou nové trhy zajímavější než ty evropské?

„Začali jsme naše podnikání v Evropě a evropský trh je naší doménou, kde generujeme nejvíce našich příjmů. Růst v Evropě ale nemůže dohnat tempo růstu na nových trzích.  Máme vysoké tržby jak z oblastní Dálného Východu, tak i z USA, kde jsme díky akvizici významně posílili svou pozici. To je důvodem, proč je UTi  ideálním kompatibilním partnerem pro DSV,"  říká Kurt Larsen.

Roger MacFarlane komentuje vytvoření nové logistické sítě: „Jako globální 3PL operátor musíte mít vybudovanou širokou logistickou síť, abyste mohli zajistit dostatečnou kupní sílu pro námořní a letecké přepravy. Čím větší kapacity, tím lepší podmínky i pro naše zákazníky."

Stejný pohled na byznys

Ačkoliv jsou DSV i UTi globálními společnostmi kotovanými na burze, smýšlejí o sobě jako malé společnosti s výrazným podnikatelským duchem. Malé společnosti také mimochodem ve smyslu, že jsou velmi pozorní vůči problémům svých zákazníků.

Firemní kultura UTi má své kořeny v původu společnosti z Jihoafrické republiky (Pozn. zakladatelé UTi  - Roger MacFarlane, Tiger Wessels a Peter Thorrington pocházejí z Jihoafrické republiky). Jihoafrická republika je jeden z nějvyspělejších a rychle se rozvíjejících afrických států.

Z tohoto důvodu musíte být pro zákaznicky orientovanou firmou a přicházet s inovativními řešeními. Musíte být také více otevření novým cestám, jak dělat byznys a vyhledávat nový potenciál. To je také důvodem pro decentralizovanou organizační strukturu. Naučili jsme se myslet „globálně," protože náš domácí trh není dostatečně velký. Naučili jsme se jednat „lokálně," protože decentralizovaná organizace s delegovanými odpovědnostmi se nám osvědčila.

Další věc, kterou jsme se naučili z jihoafrického trhu, kde je místní ekonomika v rozpuku, je právě umění zaměřit se na rozvíjející se trhy. Jestliže se podíváte na naši síť, máme silnou pozici i na dalších podobných trzích jako je Izrael, Egypt, Brazílie, Indonésie a Indie. Umíme rozpoznat a pochopit výzvy, jak můžeme na těchto trzích pomoci našim zákazníkům," popisuje Roger MacFarlane své zkušenosti v UTi.

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna