DSV testuje ve Švédsku hybridní vozidla

DSV testuje ve Švédsku hybridní vozidla

Používání biodieslu a elektřiny k pohonu nákladních vozidel redukuje emise škodlivého oxidu uhličitého. Švédské DSV v současné době testuje unikátní hybridní nákladní vozidlo Atego Mercedes-Benz pro distribuci ve městě Malmo.

Projekt bude posléze vyhodnocen po šesti měsících testování v tamějším městském provozu. Výsledky pomůžou rozhodnout, jestli se elektrické hybridní pohony stanou dlouhodobým řešením pro distribuci v metropolitních oblastech, které jsou zvláště citlivé na znečištění ovzduší.

„Mercedes Atego Hybrid je naší nejnovější investicí do certifikovaných vozidel, jejichž provoz je šetrný k životnímu prostředí. Tento krok je součástí naší dlouhodobé strategie snižování dopadu na životní prostředí. Spatřujeme jednoznačně výhody v používání nového typu distribučních vozidel v rámci městské dopravy. Kombinace HVO a elektřiny produkuje výrazně nižší hladinu emisí oxidu uhličitého. Bude zajímavé pozorovat, jak funguje řízení hybridního vozidla v městském prostředí a jaké benefity to přináší životnímu prostředí,“ říká Staffan Klinterhäll, Business Area Manager.

„Myslím, že je skutečně vzrušující, že testujeme hybridní nákladní vozidlo. Pokračujeme v našem vytyčeném směru, kdy se aktivně snažíme o ochranu životního prostředí a udržitelnou logistiku v úzké spolupráci s našimi zákazníky,“ říká Magnus Malmqvist, Managing Director, DSV Road AB.

Co je palivo HVO 100?
HVO je zkratkou pro hydrogenovaný rostlinný olej, který představuje pokročilou obnovitelnou biomasu a to ve formě 100% syntetického dieselového paliva. V rozporu s tím, jak název napovídá, velká část švédského HVO 100 je vyrobena, mimo rostlinných olejů, za použití jatečního odpadu. HVO 100 může snížit CO2 emise až o 90%. Ostatní emise (CO/HC/NOx a částice) dosahují až o 20-60% nižších hodnot oproti běžnému dieselovému palivu.

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna