DSV se stalo sponzorem přepravy neotřelé výstavy Paneláci

DSV se stalo sponzorem přepravy neotřelé výstavy Paneláci

Od minulého roku zajišťuje DSV Road přepravu putovní výstavy Paneláci, která během čtyř let zavítá do 13 krajských měst v Čechách a na Moravě. Iniciátorem tohoto originálního projektu je Uměleckoprůmyslové museum v Praze a jeho cílem je seznámit širokou veřejnost s historií panelových sídlišť coby nedílnou součástí národního kulturního dědictví.

„Přepravit a bezpečně nainstalovat osm odlitků z betonu o celkové hmotnosti 12 tun není úplně hračka, ale společnost DSV se tohoto úkolu zhostila na výbornou," pochvaluje si vzájemnou spolupráci Lucie Zadražilová, kurátorka výstavy z Uměleckoprůmyslového musea.

DSV zajišťuje přepravu jednotlivých výstav a v roce 2015 na projekt i finančně přispělo. Momentálně si můžou zájemci výstavu prohlédnout na pardubickém sídlišti Karlovina, odkud se v polovině dubna přesune na Moravu, konkrétně do Olomouce na náměstí Národních hrdinů. Následovat budou další města a v roce 2017 celý výstavní cyklus vyvrcholí tříměsíční instalací v Praze, ke které se bude vázat i zajímavý doprovodný program.

„Uměleckoprůmyslové museum nás oslovilo s poptávkou přepravy výstavy Paneláci, a protože máme rádi nové výzvy, máme potřebné zkušenosti a technické vybavení, tak jsme si na tento typ nestandardní přepravy troufli. Velice nás těší, že museum své volby nelituje a spolupráce pokračuje k oboustranné spokojenosti," dodává Petr Chocholatý, generální ředitel společnosti DSV Road.

Ve fotogalerii pod článkem se můžete podívat, jak taková demontáž, přeprava a instalace výstavy probíhá.

Více informací o výstavě Paneláci se můžete dozvědět na http://www.panelaci.cz/

Související galerie

DSV se stalo sponzorem přepravy neotřelé výstavy Paneláci

DSV se stalo sponz...

Od minulého roku zajišťuje DSV Road přepravu putovní výstavy Paneláci, která během čtyř let zavítá do 13 krajských měst ...

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna