DSV má novou "zelenou" centrálu v dánském Hedehusene

DSV má novou "zelenou" centrálu v dánském Hedehusene

Ekologická udržitelnost byla důležitým aspektem při projektování nové moderní budovy ředitelství DSV v dánském Hedehusene. Ačkoliv jsou firemními barvami společnosti DSV modrá a bílá, centrála společnosti je „zelená" až po střechu.

Na střeše jsou totiž umístěné solární články, které generují „zelenou“ energii potřebnou pro svícení, klimatizování nebo vytápění celé budovy. Vzdušnost, svěží barvy, přírodní materiály a hlavně živé rostliny přispívají k dobré atmosféře pro práci nejen v přeneseném smyslu slova, ale i ve skutečnosti. Z dřevěné podlahy atria v přízemí vyrůstají liány pnoucí se až k prosklenému stropu a také v ostatních vnitřních a venkovních prostorách je rozmístěna spousta zeleně.

Nosnými myšlenkami architektonického konceptu kancelářské budovy jsou otevřenost a sdílení. Oproti minulosti je 700 dánských zaměstnanců všech tří divizí společnosti, Air & Sea, Road a Solutions, spolu pod jednou střechou. Nikdo ze zaměstnanců včetně top managementu nesedí za zavřenými dveřmi, všichni jsou tak přirozeně nakloněni ke sdílení nápadů a zkušeností se svými kolegy. Nicméně pro schůzky a jednání jsou zde uzavřené zasedací místnosti, které poskytují dostatek soukromí.

O tom, s jakou pečlivostí a precizností byla budova zařizována, svědčí slova Briana Wintera Alminda, ředitele správy firemního majetku DSV: „V budově nenajdete jediný prvek, o kterém bychom nepřemýšleli nebo kvůli němu neměli alespoň jednu schůzku." Prostory jsou elegantně zařízené v minimalistickém stylu, kdy je přitom kladen důraz na maximální funkčnost a praktičnost.

V přímém sousedství nové kancelářské budovy vyrostl také nový terminál o celkové rozloze 12 000 m2 sloužící pro příjem, překládání a distribuci zásilek do celého světa, fungující 24 hodin denně.

„Celý tento projekt nebyl finančně nenáročný, ale náklady na provoz budovy jsou díky využívání obnovitelné energie znatelně nižší než tomu bylo v minulosti, když jsme sídlili v Brøndby a Taastrup," dodává generální ředitel společnosti DSV A/S, Jens Bjørn Andersen.

Související galerie

DSV má novou "zelenou" centrálu v Hedehusene

DSV má novou "...

Ředitelství DSV přesídlilo do nové moderní "zelené" budovy v dánském Hedehusene. 700 zdejších zaměstnanců se může každý ...

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna