Dřevěná rozhledna Ester z dílny Martina Rajniče stojí v Jeruzalémě

Dřevěná rozhledna Ester z dílny Martina Rajniče stojí v Jeruzalémě

Naše společnost, konkrétně divize DSV Air & Sea, se podílela na unikátní přepravě věže, respektive dřevěné rozhledny Ester, která byla nedávno slavnostně odhalena a zpřístupněná v Jeruzalémě.

Přeprava zahrnovala pečlivé naplánování nakládky, zafixování jednotlivých dílů v kontejnéru a po převozu do Izraele doručení cenného nákladu na nepřístupné místao v oblasti výstavby věže tzv. Hansen House.

/Fotografie Zdroj http://www.estertower-book.com/

Areál Hansen House byl nedávno renovován jako sídlo Centra pro mladé umění, design, technologie, architekturu a nová média. Prostor pod rozhlednou bude sloužit kulturním akcím, přednáškám, workshopům, na věž je možné například i promítat (videomapping).

Rozhledna ve tvaru kvetoucího kaktusu je dílem známého českého architekta M. Rajniče. Tento česko-izraelský projekt v magickém městě Jeruzalém je nejen symbolickým vyjádřením tradičně vřelých vztahů obou zemí, ale i největší kulturní akcí od znovuobnovení diplomatických vztahů v roce 1990. Na projekt přispěly u příležitosti 100 let od vzniku Československa a 70 let od vzniku státu Izrael vlády obou zemí.

http://www.estertower-book.com/


 

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna