Díla mladých evropských umělců dopravilo do Národní galerie v Praze opět DSV

Díla mladých evropských umělců dopravilo do Národní galerie v Praze opět DSV

Již 13. ročník výstavy ceny Startpoint, která každoročně mapuje diplomové práce mladých umělců z celé Evropy, se opět uskutečnil ve Veletržním paláci Národní Galerie v Praze. Zde byla od začátku října do poloviny prosince finálně vystavena umělecká díla 18 autorů, jenž se „probojovala“ do užšího výběru.

Startpoint se svým unikátním přesahem překrývá mix uměleckých žánrů a přístupů, počínaje klasickou malbou přes sochařství a fotografie až po multimediální instalace a videa, pojímající tak celý rozsah tvorby nadcházející umělecké generace v Evropě.

Vítězkou se stala Hannah Anbert z Royal Danish Academy of Fine Arts. Čestné uznání poroty pak získali NLīga Spunde z Latvia Academy of Art v Rize a Wuji Ye z Goldsmiths, University of London.
DSV zajistilo bezpečný převoz všech uměleckých děl do Prahy včetně pojištění z Antwerp, Brna, Bukurešti, Budapešti, Kodaně, Helsinek, Londýna, Rigy, Poznaně a Stokholmu a po skončení výstavy zase zpět. Vítězné dílo Hannah Anbert převezlo české DSV posléze do Dánska zdarma.

„Spolupráce ceny StartPoint jako celoevropské soutěže hledající mladé umělecké talenty s DSV trvá již řadu let a díky jejich široké síti, flexibilitě a ekonomické vstřícnosti můžeme i v českých podmínkách organizovat událost evropského formátu. Umělecká díla často monstrózních rozměrů dorazila do Prahy bezpečně a včas a finální výstava ve Veletržním paláci se setkala s velkým zájmem publika. Je pak milou shodou náhod, že mezinárodní komise vybrala jako vítězku letošního ročníku dánskou umělkyni Hannah Anbert," okomentoval spolupráci s DSV, hlavní kurátor výstavy, Pavel Vančát.

S přepravu výstavy StartPoint máme již zkušenosti z minulých let, jedná se o specifický typ přepravy, který vyžaduje maximální pečlivost a přesnost. Cením si důvěry organizátorů výstavy, že si nás pro zajištění přeprav opět vybrali,“ dodává obchodní a marketingový ředitel DSV Road, Karel Kváč.

Více informací o výstavě Startpoint naleznete http://www.startpointprize.eu/2016/

Související galerie

Startpoint 2016

Startpoint 2016

DSV jako každý rok dopravilo na výstavu Startpoint do Národní galerie v Praze umělecká díla nadějných evropských umělců ...

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna