37,5 metru dlouhé listy do větrné elektrárny z Číny do Čech? Žádný problém!

37,5 metru dlouhé listy do větrné elektrárny z Číny do Čech? Žádný problém!

Oddělení projektů společnosti DSV Air & Sea opět dokázalo, že nic není nemožné. Na první pohled nadlidský úkol – přepravit téměř 40 metrů dlouhé listy do větrné elektrárny z Číny do České republiky – však zvládli na jedničku, i když se jednalo o první projekt tohoto typu v české historii DSV.

Zásilka se skládala ze 3 listů, z nichž každý se pyšnil úctyhodnými rozměry 37,5 x 2,8 x 2,9 metrů. Listy byly v říjnu tohoto roku vyzvednuty u čínského dodavatele ve městě  Lianyungang v provincii Jiangsu a odtud putovaly přes přístavy Šanghaj a Antwerpy až do obce Krásný Les v okrese Frýdlant.

Náročná byla zejména silniční část přepravy z belgického přístavu. Vozidlo i s nákladem bylo dlouhé 45 metrů, proto byla zvolena trasa „horem“ přes Polsko, která je sice delší, ale zato přímější bez mnoha serpentin.

Kromě samotné přepravy měla společnost DSV na starosti i proclení zásilky, kde se také jednalo o první zásilku tohoto druhu v dovozu. Proto byla důležitá pečlivá příprava na celní odbavení, které bylo realizováno na dvou celních úřadech. Samotné celní řízení se pak konalo doslova na zelené louce.

Související galerie

Přeprava listů do větrné elektrárny

Přeprava listů do ...

Přeprava listů do větrné elektrárny z Číny do severních Čech.

Kontakt DSV

+420 844 555 588

+420 311 332 466 

+420 311 332 440 (fax)
obchod@cz.dsv.com

zadejte poptávku

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna