Služby silniční dopravy

Služby silniční dopravy

Vhodnou přepepravu vám vybereme na základě parametrů zásilky, místa doručení a povahy zboží. Stručný přehled typů silniční přepravy najdete v tabulce, níže pak jejich detailní popis.

přehled služeb silniční přepravy

Typ zásilky

 váha / počet

 vnitrostátní

mezinárodní 

Paletizované zboží

 do 3500 kg, max. 5 palet

 distribuční systém

 Daily Pallet

Jakékoliv vhodné balení

 od 1 kg do 1500 kg

 distribuční systém

sběrná služba
harmonogram

Jakékoliv vhodné balení

 od 1500 kg do 3500 kg

 distribuční systém

 dokládka

Jakékoliv vhodné balení

 od 3500 kg do 20000 kg

 dokládka / celovůz

 dokládka

Jakékoliv vhodné balení

 od 20000 kg do 25000 kg

 celovůz

 celovůz

Jakékoliv vhodné balení

nad 25000 kg

 nadrozměr

 nadrozměr

DSV Daily pallet

Daily Pallet je nejrychlejší a nejefektivnější cesta pro přepravu palet po celé Evropě. Služba je určena pro paletizované zboží do 3500 kg. Nakládka probíhá každý všední den, stejně jako odjezd kamionů do centrálního překladiště v Německu, kde se zboží shromáždí, roztřídí a bez dalšího čekání dále pokračuje až na místo určení. Díky husté síti poboček DSV se tak maximálně zkrátí čas doručení. Systém Track & Trace umožňuje sledování zásilky od naložení až po vykládku.

Hlavní výhody Daily Pallet:

 • jednoduchý objednávkový systém
 • denní nakládky a odjezdy kamionů
 • včasné doručení
 • pokrytí celé Evropy

Více informací a kontakty na stránce Daily Pallet.

Vnitrostátní distribuční systém

Přeprava paletových a balíkových zásilek v rámci České republiky do 24 hodin. Zboží doručíme do firem i fyzickým osobám. Přepravy jsou organizovány z 10 dep rozmístěných po celé České republice. K přepravám nabízíme i doplňkové služby jako doručení na dobírku, vedení paletového konta, potvrzení dodacích listů.

Sběrná služba

Sběrná služba – (přeprava kusových zásilek) znamená sběr zásilek z celé republiky na terminál DSV. Sběrná služba se týká i zásilek ADR (nebezpečné zboží). Zásilky jsou dále převáženy sběrnými kamiony na partnerské terminály DSV po celé Evropě a odtud ke konečným příjemcům. Předností sběrné služby je nízká cena, kterou dosahujeme díky rozsáhlé síti distribučních center v celé Evropě.

Hmotnost zboží pro sběrnou službu - od 1 kg do 1.500kg. Každá destinace může mít drobné odchylky.

Rozměry zásilek sběrné služby jsou limitovány pouze rozměry kamionu. Běžně se však využívá rozměr pro zásilky do tří EUR palet. EUR paleta = 120 x 80 cm. Sběrnou službou dopravujeme zboží i větších rozměrů např. 6 m tyče. Dodací termíny sběrné služby naleznete zde.

Dokládky LTL - Less than Truck Load

Dokládka znamená postupné zaplňování transportního vozidla zbožím. Jedná se tedy o zásilky, které nenaplní celou jeho kapacitu. Převozní vozidlo postupně nakládá více dokládkových zásilek.

Výhody dokládky:

 • zákazník platí pouze poměrnou část kapacity vozidla nikoli náklady na celé vozidlo
 • velká rychlost dodání - nedochází k překládání zboží na terminálech 
 • využití kamionů, menších vozidel i dodávek

Maximální hmotnost pro dokládku je 20 tun nebo 10 ložných metrů (ložný metr = jeden metr délky návěsu při jeho celé šířce a výšce) Každá destinace může mít drobné odchylky.

Celovozové přepravy FTL - Full Truck Load

Celovozová přeprava zboží znamená využití celé kapacity vozidla pro jednoho příjemce. Celovozové přepravy realizujeme dle požadavku zákazníka.

 • Nakládka přímo u odesílatele
 • Odvoz na místo určení bez překládky
 • Použití všech druhů vozidel od dodávek přes kamiony až po soupravy
 • přeprava nebezpečného zboží, které podléhá Úmluvě ADR
 • nadrozměrná přeprava

Maximální užitečná hmotnost se pohybuje okolo 25 tun, kdy přesné stanovení je závislé většinou na legislativních podmínkách v dané zemi a technických či hmotnostních parametrech vozidel či souprav. Ložné metry jsou závislé dle typu vozidla. Pohybují se v rozmezí od 4ldm do 15,4 ldm. (ložný metr = jeden metr délky návěsu při jeho celé šířce a výšce) Každá destinace může mít drobné odchylky.

Expresní přeprava

Určena pro zásilky vyžadující kratší čas doručení než je u předchozích typů služem. Expresní přeprava je realizována v závislosti na konkrétním požadavku zákazníka. Připravíme nejekonomičtější řešení na doručení v nejkratším možném termínu. Nabízíme i celovozovou expresní přepravu.

Maximální užitečná hmotnost se pohybuje okolo 25 tun, kdy přesné stanovení je závislé většinou na legislativních podmínkách v dané zemi a technických či hmotnostních parametrech vozidel či souprav Ložné metry jsou závislé dle typu vozidla. Pohybují se v rozmezí od 4ldm do 15,4 ldm. (ložný metr = jeden metr délky návěsu při jeho celé šířce a výšce) Každá destinace může mít drobné odchylky.

Úvodní stránka

E-services

Track & Trace

Z Klientská zóna